Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Ozvěny KomiksFEST!u 2007
PŘIHLÁŠENÝ: -----
březen/duben 2007, Praha

KomiksFEST!, to jsou filmy, knihy, divadla, besedy a výstavy. Tento multimediální komiksový festival představuje komiks populární formou jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium, schopné nést jakýkoli obsah. Úspěšný první ročník festivalu představil koncem loňského října na čtyřicet akcí: 12 celovečerních filmů, na dvě desítky krátkých českých i zahraničních animovaných filmů (včetně historického Trnkova Péráka a SS), dva koncerty, čtyři divadelní představení, 10 výstav a vernisáží, křty nových publikací, nakladatelské prezentace, veřejné besedy na komiksová témata a stánky s kompletní komiksovou produkcí.

Ozvěny KomiksFEST!u proponují mezižánrové poselství festivalu – kombinují komiksové výstavy, přednášky a film hraný i animovaný; sledují návaznosti mezi komiksem, architekturou, animací, ale třeba i jazzem nebo graffiti. Hrají Šmoulové na saxofon? Co znamená ARCH518.TK? Může být Spider-man animovaný z LEGA? A jak vypadá město, ve kterém zakázali čas?

Ozvěny KomiksFEST!u představí díla jak domácí nastupující komiksové generace, tak renomované zahraniční autory, tak či onak s komiksem spjaté - Tomáš Kučerovský, Vladimír 518, Peyo, Cossu, Hermann, Greg, Franquin, Morris, Jijé, Andreas, François Schuiten, Harvey Pekar, Robert Crumb.

Bio NoD uvede filmy Taxandria Raoula Servaise, otce belgické animace a čestného prezidenta letošního ANIfestu, a American Splendor, vítěze Hlavní ceny poroty na FF v Sundance 2003 a Ceny FIPRESCI na MFF v Cannes 2003; jedním z programů bude i blok divácky oblíbených krátkých animací, které běžely jako předfilmy na KomiksFEST!u 2006.

Více info a program Ozvěn na www.komiksfest.cz/ozveny2007 Pořadatelé Ozvěn: KomiksFEST! – SEQENCE o.s., Experimentální prostor Roxy/NoD, Zastoupení Valonsko-Brusel, Era 21, ANIfest
kontakt: Tomáš Hibi Matějíček, 775 0654 80, matejicek@seqence.cz
mára (09.03.2007)
1997 - 2005 © comX.cz