Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Crew2 #16
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Po vydařeném patnáctém čísle přichází se zpožděním konečně i „vánoční“ šestnáctka. A stalo to čekání vůbec zato? Odpověď je jednoduchá – ano, stálo!!!

Hlavním lákadlem nové Crwe je bezpochyby starý dobrý Lobo a jeho Militaristické Vánoce. Velký šéf tentokrát dostává opravdu luxusní zakázku – musí se vydat na daleký severní pól a tam zlikvidovat samotného Santu Clause! Mimo něj na našeho hrdinu čeká i banda elfů a Santa Clausův věrný opičák Kong. Za tradičně úchylným (a tradičně nesmírně zábavným) příběhem stojí „Lobovi staří známí“ Keith Giffen a Alan Grant, kresbu dostal na starosti bravurní šílenec Simon Bisley. Pořádná dávka psychedelické akce, nesmrtelné hlášky = fanouškovská lahůdka!
S dalšími dvěma komiksy už je to bohužel horší. Poslední trefa má sice vskutku dokonalou „retro-kresbu“ Tima Sala, ale s podivným příběhem nájemného vraha Ďase, který vzpomíná na jistou „dámu v červeném“ scénáristy Briana Azzarella (100 kulek, Superman) je to ale horší. Osobně jsem čekal mnohem víc….škoda!

Nevalně to dopadlo i s již dlouho slibovaným „barevným“ Richardem Corbenem (v čísle 14 vyšel jeho černobílý a mj. i mnohem lepší Úsměv zabijáka). V krátké povídce Kyklop! se postaral nejenom o kresbu, ale i o příběh. A obé nestojí za mnoho! Jeho velmi netradiční „počítačová“ kresba může někoho ohromit, ale většině přijde nejspíš dosti umělá a místy neskutečně rušivá. Ostatně jako samotný neuvěřitelně primitivní příběh o souboji dvou statečných s jedním kyklopem.

Možná to teď nevypadá zase až tak růžově, jak jsem psal na začátku, ale dvě ne příliš vydařená dílka vyvažuje řada vynikajících článků v čele s reportáží ze slovenského Comics Salónu, patologií o tom „Jak psát scénáře“ a hlavně s (nejenom) CREWním výhledem na rok 2006. Není toho málo…a ještě jsem zapomněl na Garfielda.

Lobovy militaristické Vánoce
Kresba: Simon Bisley
Scénář: Keith Giffen, Alan Grant

Poslední trefa
Kresba: Tim Sale
Scénář: Brian Azzarello

Kyklop!
Kresba a scénář: Richard Corben

Garfield
Kresba a scénář: Jim Davis
Ondra (04.06.2006)
matkotapko [09:12:07 14.06.2006]
nic moc to nieje dokonca ani lobo

Quacky [19:10:16 04.06.2006]
JOOO LOBO DU TO KOUPIT :)

1997 - 2005 © comX.cz