Hlavní stránka
Publicistika
comicsDB
Galerie
Auditorium

 Pán Času #1 vychází!
PŘIHLÁŠENÝ: -----
Na Comiczconu 2006 byla představena první část čtyřdílného komiksu dvojice Hza (Jana Bažant, kresba) a Uto Kaina (Filip Novák, scénář). Jan Bažant se za první část Pána času stal i držitelem ocenění za nejlepší komiksovou kresbu roku 2005.Pán času je příběh člověka, natolik stresovaného nemilosrdným tokem času, že jej dožene k nutnosti konstrukce přístroje, umožňujícího čas zastavit. Jeho představa, že tím vyřeší své trauma, však dostává za své hned v prvních okamžicích poté, co se mu čas skutečně zastavit podaří. Zjišťuje, že se stal zajatcem jakéhosi mezičasí, světa, který existuje právě v zastaveném čase a který zdaleka není místem, kde se nic neděje. Naopak, Erlioz Ment se takřka okamžitě dostává do ohrožení života - svět, ve kterém se ocitl je sám o sobě mnohem krutější, než ten který opustil. Nebezpečí číhá na každém času, nelze snad na nikoho spoléhat a navíc jej začínají pronásledovat hroziví Strážci času. Nebýt bizarní postavy průvodce (rakera) Ituka, který se jej ujme, nezůstal by v mezičasí naživu dlouho...
Příběh o Pánu času však není jen příběhem o snaze hlavního hrdiny znovu spustit kauzalitu normálního času a vrátit se do normálního světa, ale postupně se stává i cestou za pochopením relativity rychlosti plynutí jakéhokliv času i o smíření se sama se sebou.

V plánu je dokončení zbylého příběhu v horizontu následujících dvou let, a to ve třech po sobě jdoucích vydáních.
První část vydala výtvarná skupina Hurá.cz, na jejichž stejnojmenných webových stránkách www.hura.cz lze také nyní komiks objednat. Vydání dalších částí je nyní v jednání.
M@P (21.03.2006)
M@P [07:20:18 23.03.2006]
Jasně, určitě to maji v inter.zone.cz a Pavlovský by to měl mít v distribuci už taky čili speciálky by už měly být zásobený.

mára [12:30:04 22.03.2006]
sezene to nasinec v Praze v kamennem obchode?

1997 - 2005 © comX.cz